طرح توجیهیطرح توجیهی صنعتی

طرح توجیهی تولید پوشاک کودک

طرح توجیهی تولید پوشاک بچه گانه ( کودک ) نیازمند این است که شخصی که قصد راه اندازی تولیدی پوشاک را دارد، تخصص و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد. برای راه اندازی یک واحد برای تولید پوشاک بچه گانه، تولید کننده ضمن آشنایی با زمینه پوشاک، باید از بازار فروش داخلی آن نیز مطلع باشد. شروع اینکار نیازمند هدفگذاری جدی و دقیق است و تولید کننده باید در ابتدا تمامی را جوانب را بسنجد. در ادامه این مطلب قصد داریم خلاصه ای در مورد طرح توجیهی تولید پوشاک کودک – بچه گانه را ارائه دهیم. شما در هر جایی که هستید می توانید با برای دریافت طرح تولید پوشاک کودک با کارشناسان کاردوک تماس بگیرید. جهت سفارش و نوشتن طرح توجیهی کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره از متخصصان مرکز مشاوره کسب و کار و کاریابی کاردوک جهت نوشتن طرح توجیهی می توانید با شماره 02166418908 تماس بگیرید.

معرفی محصول | طرح توجیهی تولید پوشاک کودک ( بچه گانه )

در طرح تولید پوشاک کودک بچه گانه، محصول نهایی انواع لباس های بچه گانه است. راه اندازی یک واحد تولیدی در وهله اول نیازمند این است که فرد تولید کننده مکان و دستگاه های مناسب مورد نیاز را فراهم آورد و پس از اطمینان برای شروع کار از اتحادیه مربوطه جواز کار خود را دریافت کند.

برای شروع کار به چندین نیرو در بخش های مختلف نیاز است و تولیدات پوشاک بچه گانه باید با توجه به ساخت الگو، برش و ساخت نمونه و همینطور با خرید مواد اولیه و پارچه انجام شود. لازم است اشاره کنیم که برای فروش محصولات تولیدی نیز نیاز به بازار یابی و فروش لباس کودک می باشد. شما در هر جایی که هستید برای تهیه طرح توجیهی تولید پوشاک کودک می توانید با کارشناسان کاردوک تماس بگیرید.

قدم گذاشتن در حوزه تولید پوشاک بچه گانه نیازمند این است که تولید کننده اطلاعات خوبی از پارچه های مرغوب داشته باشد و دانسته های خود را پیرامون انواع آن ها افزایش دهد. بررسی بازار فروش و تولید متناسب با نیاز و تقاضای مردم نیز می تواند باعث افزایش فروش و سود تولید کننده گردد. می توانید برای تجربه موفقیت بیشتر با افرادی که در این زمینه در حال فعالیت هستند، مشورت کنید. برای مشاهده سایر طرح توجیهی صنایع نساجی کلیک کنید.

معرفی كاربردهای طرح توجیهی تولید پوشاک کودک – بچه گانه

در طرح توجیهی تولید پوشاک کودک – بچه گانه، هدف تولید لباس های مناسب برای کودکان است که می توان در این زمینه به موارد زیر اشاره کرد :

 • انواع پیراهن بچه‌ گانه
 • ژاکت‌ های بچه گانه‌
 • بلوز‌های بچه‌ گانه‌
 • پیراهن دخترانه و شلوار بچه‌ گانه

برای پوشاک بچه گانه هیچ جایگزینی وجود ندارد. تنها موردی که در زمینه پوشاک بچه گانه می توان به آن اشاره کرد، این است که  تولید کننده این پوشاک می تواند از انواع پارچه های مختلف شامل پارچه‌ های پلی‌استر، کتان، پنبه، پشم طبیعی و… برای تولید استفاده کند.

بررسی سابقه مصرف محصول | طرح توجیهی تولید پوشاک کودک

مطابق آخرین اطلاعاتی که از سال 1384 در اختیار داریم، در طول یک سال 25649 هزار دست پوشاک کودک فروخته شده است. با توجه به اینکه جمعیت کودکان تا سال 1390 افزایش پیدا کرد، مقدار قبلی به 28600 هزار دست لباس کودک رسید. این آمار در حالی است که هر کودک سالانه فقط به دو دست لباس احتیاج داشته باشد.

تحليل ضرورت اجرای پروژه | طرح توجیهی تولید پوشاک بچه گانه

از جمله صنعت های رو به رشد، تولید پوشاک و پوشاک بچه گانه می باشد که پس از کشاورزی، مهم ترین بخش اشتغال در کشور است. این حوزه از تولیدات دارای ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری می باشند و از جمله زمینه هایی است که دارای آینده خوبی است.

17 درصد از درآمد صادرات غیر نفتی ایران مرتبط با این صنعت می باشد. تولید پوشاک داخلی باعث کاهش هزینه های یک جامعه و در نهایت باعث کاهش واردات پوشاک از جمله پوشاک بچه گانه به داخل کشور می گردد. شما در هر جایی که هستید برای تهیه طرح توجیهی تولید پوشاک کودک می توانید با کارشناسان کاردوک تماس بگیرید.

رونق صنعت نساجی که مرتبط با تولید پوشاک بچه گانه است، در نهایت باعث اشتغال میلیون ها نفر خواهد شد چراکه برای تولید یک لباس بچه گانه افراد بسیاری به صورت غیر مستقیم برای تولید پنبه ، فرآوری و تبدیل مواد اولیه ، کارگاه ها و کارخانه های تولید پوشاک، خرید و ساخت ماشین آلات  و تجهیزات نساجی و … فعالیت می کنند.

کشورهای عمده تولیدکننده و مصرف کننده محصول

در میان کشورهایی مختلفی که در جهان در زمینه تولید پوشاک بچه گانه فعال هستند، کشورهای ترکیه و چین بیشترین صادرات لباس بچه گانه را بر عهده دارند. به طوری که تولید پوشاک در کشور ترکیه جزو صنعت های پیشرو محسوب می گردد. در میان کشورهای وارد کننده نیزکشورهای اروپایی و آسیایی بیشترین سهم وارادت پوشاک بچه گانه را از کشورهای صادر کننده داشته اند.

کد آیسیک محصول

کد آیسیک مرتبط با پوشاک بچه گانه، کد های 18101242 و18101242 می باشد.

روش تولید پوشاک بچه گانه | طرح توجیهی تولید پوشاک کودک

روش تولید پوشاک بچه گانه در چندین مرحله از تهیه پارچه تا بسته بندی و عرضه به بازار انجام می شود که در ادامه به آن ها پرداخته ایم :

مرحله اول  : تهیه پارچه

در اولین مرحله از تولید پوشاک بچه گانه، پارچه مورد نظر باید تهیه شود. انتخاب و تهیه پارچه از مهم ترین اقدامات تولید پوشاک بچه گانه می باشد.

مرحله دوم : تهیه الگو

برای تولید مدل های مختلف لباس بچه گانه، الگوی های مختلفی وجود دارد. تولید پوشاک بچه گانه نیازمند داشتن الگوی لباس بچه گانه، الگوی دامن، الگوی مانتو، الگوی کت و شلوار، الگوی پیراهن و … می باشد. الگو لباس های بچه گانه باید توسط یک فرد حرفه ای و متناسب با خواسته و سلیقه مشتری تهیه و آماده شود.

مرحله سوم : برش

پارچه ها منطبق بر روی یکدیگر به صورت لایه لایه و بر روی میز برش قرار می گیرند. در قسمت برش سعی بر این است که پارچه ها متناسب با الگوهای آماده شده، برش داده شوند.

میز برش دارای سطح صافی است که پارچه های مورد نظر بر روی آن  قرار می گیرند. برش پارچه ها به وسیله کارگر برشکار و با علامت گذاری بر روی پارچه انجام می گردد. برش پارچه  در تولید پوشاک بچه گانه به وسیله قیچی دستی، قیچی برقی، ماشین برش متحرک،ماشین برش ثابت (مشابه ماشین اره چوب بری) و یا ماشین برش قالبی انجام می گردد. شما در هر جایی که هستید برای تهیه طرح توجیهی تولید پوشاکودک می توانید با کارشناسان کاردوک تماس بگیرید.

لازم است اشاره کنیم که برش پارچه، کاری تخصصی می باشد که باید توسط یک فرد حرفه ای انجام شود چراکه برش پارچه ها دارای تاثیر مستقیمی بر روی زیبایی لباس تولیدی خواهد بود. پس از برش پارچه ها به واحد دوخت منتقل می شوند. برای تهیه طرح توجیهی تولید پوشاک کودک می توانید با کارشناسان کاردوک تماس بگیرید.

 مرحله چهارم : دوخت لباس و وسط کاری

تکه های برش خورده پارچه، توسط چرخ کارهای وسط کار به یکدیگر دوخته می شوند. در این مرحله ممکن است برخی جزئیات شامل زیپ و دگمه و … نیز به لباس ها اضافه گردد.

مرحله پنجم : اتوکشی

متناسب با جنس پارچه، دمای مناسب برای اتوکشی آن انتخاب می شود تا  برای هر چه زیباتر شدن و شکل گرفتن لباس، اتوکشی شود. ظاهر تمیز پوشاک بچه گانه دارای تاثیر مستقیمی بر میزان فروش آن ها خواهد داشت. به همین دلیل در این مرحله درزهای لباس و خطوط دوخت اتوکشی می شوند.

در واحد های تولیدی پوشاک بچه گانه از انواع اتو ها شامل اتوی پرسی، اتوی بخار، اتو روی مانکن و … استفاده می شود. سعی می شود برای اتوکشی لباس ها از بخار و پرس بر روی پارچه ها استفاده کنند.

مرحله ششم : بسته بندی و تکمیل

در نهایت و پس از اتو کشی، پوشاک بچه گانه تولیدی آماده عرضه به بازار و مشتری است. به همین دلیل لباس های آماده شده، آماده بسته بندی و تکمیل می شوند. بسته بندی لباس ها از مهم ترین مواردی است که در فروش آن ها تاثیر گذار است، بنابراین بهتر است در این زمینه توجهات لازم انجام گردد.

ماشین آلات تولید پوشاک بچه گانه | طرح توجیهی تولید پوشاک کودک

برای تولید پوشاک بچه گانه به برخی دستگاه ها و تجهیزات نیاز است که در اختیار خیاطان ماهر قرار می گیرد تا به کمک آن ها بتواند مراحل تولید این پوشاک را طی کنند. از مهم ترین ماشین آلات مورد نیاز برای تولید پوشاک بچه گانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چرخ خیاطی راسته دوز صنعتی اتوماتیک
 • چرخ خیاطی سردوز پنج نخی
 • صندلی
 •  قیچی معمولی
 •  قیچی برقی بزرگ
 • قیچی برقی کوچک
 • اتوبخار شش کله
 • دستگاه دکمه زن
 • دستگاه قزن اتوماتیک
 • دستگاه گلدوزی یک کله
 • چرخ خیاطی سردوز کش دوز
 • چرخ خیاطی میان دوز اتوماتیک
 • دستگاه عمود بر
 • و …

برای مشاهده سایر طرح ها و پروژه ها به طرح توجیهی صنعتی های نوشته در کاردوک مراجعه نمایید.

خدمات قابل ارایه  کاردوک به  طرح‌ها و واحدهای

برای تهیه طرح توجیهی تولید پوشاک کودک و سایر طرح توجیهی ها در زمینه های مختلف می توانید با کارشناسان تماس بگیرید. از جمله خدمات مرکز مشاوره کسب و کار کاردوک می توان به موارد زیر اشاره داشت :

 • تهیه و مشاوره طرح توجیهی و امکان سنجی طرح با استفاده از نرم افزار کامفار توسط متخصصین کارآمد مهندسی
 • ارائه خدمات در انتخاب ماشین آلات، تاسیسات عمومی و طراحی سایت پلان
 • راه اندازی و اجرای پروژه های صنعتی و خدماتی
 • کمک به تامین نیروی انسانی نصب، راه اندازی ماشین آلات و تاسیسات عمومی طرح
 • مشاوره بازاریابی و صادرات محصول با کیفیت به کشورهای دیگر
 • مشاوره اصلاح تکنولوژی، نوسازی و بازسازی واحدهای قدیمی
 • مشاوره ارتقا بهروری بنگاه

برای دریافت مشاوره از متخصصان مرکز مشاوره کسب و کار و کاریابی کاردوک جهت نوشتن طرح توجیهی می توانید با شماره 02166418908 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره