اولویت های سرمایه گذاریبلاگدانشنامهسرمایه گذاری

قانونی شدن ثبت سفارش و واردات دستگاه های استخراج رمز ارزها (ماینر)

پیرو مصوبه هیئت محترم وزیران درتاریخ ۲۲ آبانماه سال ۱۳۹۸ مبنی بر مجازبودن وزارت و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها جهت صدور جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری برای فعالیت استخراج رمز ارز برای اشخاص حقیقی و حقوقی از طریق سامانه مطابق با دستور العمل شماره 5007، به اطلاع می‌رساند از مورخ 26 آذرماه سال ۱۳۹۸ بر اساس مصوبات وزارت صمت ثبت سفارش و واردات دستگاه‌های استخراج رمز ارزها (ماینر) با ارز حاصل از صادرات برای مجوزهای صادره از وزارت متبوع (جواز تأسیس و پروانه بهره برداری استخراج رمز ارزها) مجاز می‌باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه اخذ مجوز راه اندازی طرح تولید رمز ارزها از مشاوران مجرب کاردوک می توانید با شماره 02166418908 تماس بگیرید.

ماینینگ و ماینر چیست؟

فعالیت استخراج رمزارز یا ماینینگ عملیات استقرار تجهیزاتی و دستگاه‌هایی است که به کار پیچیده رمزنگاری کامپیوتری با قابلیت پردازش های گرافیکی می‌باشد، این دستگاه‌های استخراج رمزارزهای مجازی که ماینر نام دارند، قابلیت استخراج و تولید فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده (رمزارز) را دارا می‌باشند و بسته به نوع، مدل و ظرفیت پردازش اطلاعات بر حسب تراهش (TH) برای صاحب کسب و کار می‌توانند ارز مجازی تولید کنند. این فعالیت تا قبل از این تاریخ دستورالعمل مشخص به عنوان یک کسب و کار نداشته و برای اولین بار است که فرایند صدور مجوز برای این فعالیت تهیه و ابلاغ شده است.

نوشتن طرح توجیهی و ثبت نام در بهین یاب از جمله فرایندهایی است که باید برای اخذ جواز صورت گیرد. برای دریافت خدمات نوشتن طرح توجیهی کلیک کنید.

 

خدمات کاردوک به متقاضیان اجرای پروژه ماینینگ

با توجه به اینکه این قانون به تازگی (دو الی سه سال) به تصویب رسیده و هنوز تعداد انگشت شماری از افراد توانسته‌اند مجوزهای مربوطه را دریافت کنند. مرکز مشاوره کاردوک با اطلاع از روند انجام کار و نحوه دریافت مجوزهای لازم به شما در زمینه به راه اندازه ماینرها خدمات ارائه می‌دهد. برای گرفتن جواز تاسیس و پروانه بهره برداری کلیک کنید.

آیا کاردوک تمام مراحل دریافت جواز تاسیس را انجام می‌دهد؟

برای دریافت جواز باید ابتدا از طریق سامانه بهین یاب درخواست تان را ارسال نمایید، سپس به صورت حضوری برای دریافت نامه‌های اداری به صنایع معادن و اداره مخیط زیست مراجعه نمایید. کارشناسان کاردوک در تمامی این مراحل شما را راهنمایی کرده و در صورت نیاز با دریافت هزینه های مربوطه خدمات لازم را اراه می‌دهند.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه احذ مجوز راه اندازی طرح تولید رمز ارزها می توانید با شماره 02166418908 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره