ارز دیجیتالدانشنامه

درخواست مجوز استخراج بیت کوین | چگونه مجوز استخراج بیت کوین را ثبت کنیم؟

با قانونی شدن استخراج بیت کوین، بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال باهی برای ثبت درخواست مجوز استخراج بیت کوین هستند. برای شروع به هر فعالیت صنعتی نیاز به آگاهی از قوانین مربوط به آن حوزه و کسب مجوزهای لازم از ارگان های مربوطه است. به دلیل تازگی ورود صنعت رمز ارزها، افراد محدودی از قوانین و چگونگی ارائه مجوز از جانب سازمان های مربوطه اطلاعات دارند. کارشناسان مجرب مرکز مشاوره کسب و کار کاردوک با تجربه چندین ساله در عرصه صنعت و تجارت می توانند شما در این زمینه راهنمایی نمایند.

برای دریافت مشاوره در زمینه درخواست مجوز استخراج بیت کوین می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره کاردوک از طریق شماره 02166418908 تماس بگیرید.

درخواست مجوز استخراج بیت کوین | به کدام ارگان باید مراجعه کرد؟

فرایند گرفتن جواز تولید بیت کوین و سایر رمز ارزهای دیجیتالی همانند اخذ جواز تاسیس سایر کالاهای صنعتی از طریق سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استان های کشور صورت می گیرد. لذا متقاضیان احداث واحد تولید بیت کوین باید درخواست خود را در سامانه بهین یاب (متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت) از طریق اینترنت ثبت نماید. برای ثبت نام در سامانه بهین یاب کلیک کنید.

مراحل صدور و  درخواست مجوز استخراج بیت کوین

متقاضی سرمایه گذاری تولید بیت کوین پس از ثبت نام در بهین یاب و تهیه طرح توجیهی فنی اقتصادی باید اطلاعات فنی و مالی آن را وارد سامانه مذکور نماید و پس از نهایی شدن ورود اطلاعات به کارشناس مسئول بررسی کننده در ادارات صنعت، معدن و تجارت مراجعه و با هماهنگی خانه های صنعت، معدن و تجارت ضمن اصلاح و تایید اطلاعات وارده فنی و مالی، فرم استعلام های شرکت شهرک‌های صنعتی شهرستان محل فعالیت و همچنین اداره محیط زیست همان استان را دریافت نمایند. برای نوشتن طرح توجیهی کلیک کنید.

با مراجعه به شرکت شهرک‌های صنعتی در یکی از شهرکهای صنعتی زمینی را با ابعاد و مساحت مورد نیاز برای احداث محل مورد نیاز مزرعه تولید بیت کوین رزرو کرده و به همراه پاسخ مثبت اداره محیط زیست شهرستان مورد نظر به سازمان صنعت و معدن تحویل دهد. در مرحله بعد با مراجعه به بانک هزینه صدور جواز تاسیس را به حساب خزانه دولت پرداخت و رسید کاغذی صاحب حساب را تحویل کارشناس مسئول صدور جواز تاسیس نمایند تا امکان طی مراحل چاپ و صدور جواز تاسیس با امضا ریاست سازمان صمت آن استان فراهم گردد.

ضوابط صدور پروانه بهره برداری تولید بین کوین

پس از صدور جواز تاسیس و خرید زمین در شهرک صنعتی و اتمام مراحل ساخت و ساز ساختمانی،خرید امتیازهای برق، آب، گاز، مخابرات، نصب تاسیسات و ماشین آلات، متقاضی می‌‍تواند در خواست پروانه بهره برداری کند. برای اطلاع از مدارک مورد نیاز برای جواز تاسیس کلیک کنید.

الزامات مهم در صدور پروانه بهربرداری بیت کوین

سرمایه گذار لازم است در مسیر انتخاب طرح تولید بیت کوین با ضوایط ذیل آشنا باشد.

1-استقرار طرح استخراج رمز ارز تنها در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی مصوب و نیروگاه‌ها امکان‌پذیر است.

2- صدور و یا اصلاح جواز تاسیس برای استخراج رمز ارز در محل واحدهای تولیدی فعال صنعتی و معدنی ممنوع می‌باشد.

3-صدور جواز تاسیس برای متقاضیانی که مجموع برق مصرفی تجهیزات و ماینرهای آن‌ها کمتر از 250 کیلووات(ولت-آمپر) باشد، ممنوع است.

4-در صورتی که به هر دلیلی امکان استقرار بنگاه در شهرک و نواحی صنعتی وجود نداشته باشد؛ ارائه قرار داد اجاره منعقده در محل با کاربری صنعتی در دفاتر اسناد رسمی و دارای کد رهگیری الزامی است. همچنین استقرار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی منوط به موافقت شرکت شهرک‌های صنعتی محل استقرار بنگاه می‌باشد.

5- اطلاعات ثبت شده در سامانه بهین‌یاب به وزارت نیرو ارسال می‌گردد و پس از اختصاص انشعاب برق، وزارت نیرو اطلاعات را به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام می‌نماید.

5-رعایت قوانین و مقررات زیست محیطی با استعلام از حفاظت محیط زیست استان صورت می‌پذیرد.

6- اعتبار جواز تاسیس صادره شش ماهه بوده و با ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی طرح و تائید آن توسط سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها فقط برای یکبار قابل تمدید است.

برای دریافت مشاوره در زمینه درخواست مجوز استخراج بیت کوین می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره کاردوک از طریق شماره 02166418908 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره