وام با جواز کسب | شرایط گرفتن وام با جواز کسب چیست؟

0

آیا امکان گرفتن وام با جواز کسب وجود دارد؟ وام‌ها شرایطی را برای افراد و صاحبان مشاغل فراهم می‌کنند تا بتوانند موانع مالی موجود در سر راه خود را بردارند. گاهی نیز به دلیل ضرر و زیان‌های وارده به کسب و کارها، صاحبان مشاغل به اخذ وام از روش‌های گوناگونی روی می‌آورند. هر چند مراحل اخذ وام سخت و گاهی بسیار پیچیده است، اما پس از آشنایی با روش‌های مختلف اخذ وام می‌توان از آن سود برده و موانع را کنار زد. شما می توانید برای اطلاع از روش های تامین مالی و تسهیل در مراحل اخذ وام با کارشناسان کاردوک مشاوره دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه وام با جواز کسب می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره کاردوک از طریق شماره 09351520300 تماس بگیرید.

وام با جواز کسب

جواز کسب یک مجوز رسمی و قانونی است که توسط آن افراد می‌توانند در واحدهای صنفی مورد نظر خود فعالیت کنند. این نوع از جواز به صورت دائمی و موقت صادر می‌شود. از این رو بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری برای اینکه به صاحبان مشاغل وام بدهند، جواز کسب را به عنوان ضمانت درخواست می‌کنند. بنابراین دارا بودن جواز کسب برای دریافت انواع تسهیلات بانکی از جمله وام کاربردی است. برای اطلاع از شرایط گرفتن وام کلیک کنید.

اعطای وام به واحدهای صنفی

واحدهای صنفی که دارای پروانه کسب هستند می‌توانند 10 تا 100 میلیون ریال وام با بهره هفت درصدی و بازپرداخت 36 ماهه دریافت کنند. در واقع این وام به عنوان یک بسته حمایتی با دستور شخص رئیس جمهور به دارندگان جواز کسب برای رونق کسب و کار و افزایش میزان صادرات اعطا می‌شود.  در رابطه با رقمی که می توان وام گرفت نیز دستور العمل های مختلفی وجود دارد، اما اصلی ترین عامل تعیین کننده در مقدام وام، میزان اعتبار و توان شما در بازپرداخت تسهیلات است. برای اطلاع از سایر شرایط گرفتن وام کلیک کنید.

مراجعه به سایت اصناف

افرادی که می‌خواهند با جواز کسب خود وام بگیرند باید به سایت رسمی اصناف مراجعه کرده و بعد از تکمیل اطلاعات درخواستی و به پایان رساندن ثبت نام، کد رهگیری خود را دریافت کنند. این کد رهگیری برای این است که شما بتوانید از وضعیت وام درخواستی خود اطلاع کسب کنید.

جهت ضمانت

در واقع یک نکته مهم در مورد جواز کسب وجود دارد که به عنوان ضمانت در نظر گرفته می‌شود و به خود جواز کسب وامی تعلق نمی‌گیرد. شما به جای داشتن ضامن، می‌توانید از جواز کسب خود به عنوان ضامن استفاده کنید. البته برخی از بانک‌ها با وجود جواز کسب نیز از درخواست کنندگان ضامن معتبر می‌خواهند. به همین دلیل باید همه شرایط را قبل از اقدام برای دریافت وام بررسی کنید تا زحمت‌تان به هدر نرود.

شرایط و مراحل دریافت وام با جواز کسب

1- فرد باید درخواست خود را در بانک ثبت کند.

2- باید در سامانه اصناف ثبت نام کرده و کد رهگیری دریافت کنید.

3- باید صبر کنید تا بانک نوع فعالیت، میزان تجربه، میزان سرمایه پیش بینی شده، مبلغ فروش و میزان سود فرد را مورد بررسی قرار دهد.

4- در صورتی که فرد خوش حساب باشد و سایر وام‌های پرداختی خود را در موعد مشخص پرداخت کرده باشد، وام در ظرف مدت 15 روز به او تعلق خواهد گرفت.

5- بانک با بررسی 70 درصد ارزش کارشناسی ملک مسکونی، 60 درصد ملک اداری، 50 درصد ملک تجاری، وام را به متقاضی می‌دهند.

صاحب جواز کسب باید در بانک مورد نظر خود حساب جاری داشته باشد. این حساب باید کارکرده باشد و اصطلاحا حساب در گردش باشد. این موضوع برای بانک خیلی مهم است که سال‌ها فرد در بانک مورد نظر اقدامات مالی انجام داده باشد. این مهم نشان دهنده اعتبار مالی نزد بانک است. بانک از این طریق و با به دست آوردن اطلاعات دقیق حساب فرد مورد نظر تصمیم می‌گیرد که به او وام را بدهد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام با جواز کسب

 • ارائه درخواست‌نامه متقاضی به صنف مربوطه
 • ارائه پروانه کسب و مجوزهای صنعتی معتبر
 • اصل و تصویر شناسنامه
 • کپی سند مالکیت یا اجاره نامه محل کسب
 • درخواست متقاضی
 • تصویر شناسنامه مدیران شرکت
 • مجوزهای صنعتی معتبر
 • ارائه اساسنامه
 • اظهارنامه مالیاتی
 • اظهارنامه ثبت شرکت
 • آگهی تأسیس
 • مجوزهای صنعتی معتبر
 • آخرین تغییرات شرکت مندرج در روزنامه رسمی
 • ارائه کلیه صورت‌های مالی

نکته پایانی

در برخی از موارد بانک‌ها از ارائه وام با ضامن جواز کسب خودداری می‌کنند که این مهم می‌تواند برای صاحبان مشاغل دردسرهایی را ایجاد کند. از این رو اگر شما در گرفتن وام خود دچار مشکل شدید حتماً به اتحادیه صنف مورد نظر مراجعه کرده و روند کار را آنجا پیگیری کنید.

سؤالات متداول در خصوص وام با جواز کسب

به چه کسانی این وام تعلق می‌گیرد؟

در این دستورالعمل ۱۸۰ هزار واحد صنفی در ۲۲ دسته صنفی تولیدی که از نظر میزان انرژی‌بر بودن، اشتغالزایی و برخی دیگر از مولفه‌ها، حد نصاب لازم را دارند مشمول دریافت این تسهیلات می‌شوند.

به طور کلی تخصیص این وام برای هر صاحب شغلی چه مقدار است؟

به طور کلی می‌توان گفت تخصیص این وام 50 میلیون ریال تعریف شده است.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه وام با جواز کسب می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره کسب و کار کاردوک از طریق شماره 09351520300 تماس بگیرید.

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود