طرح تولید اتصالات پی وی سی | نمونه و خلاصه طرح توجیهی انواع اتصالات PVC

طرح تولید اتصالات پی وی سی با توجه به نیاز امروزی بازار به کالاهایی با ویژگی‌های کارآمدتر نسبت به نمونه‌های قدیمی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. لوله‌های PVC در امور عمرانی به خصوص شهرسازی و ساختمان برای انتقال آب و پوشش سیم‌ها و موارد مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرند. اتصلات پلاستیکی به عنوان جایگزین محصولات قدیمی ساخته شده از آهن و دیگر فلزات نیز شناخته می‌شوند. اتصالات پی وی سی در بازار به نام پلیکا و با ویژگی هایی چون مقاوم در برابر ترک خوردگی، وزن پایین، قدرت انعطاف پذیری، تحمل سرما و گرمای بالا، عدم تاثیرپذیری از اسیدها معروف بوده و بیشتر از اتصالات فلزی برای انتقال مایعات و گاز کارآمد هستند. در ادامه خلاصه ای از طرح تولید این محصول را شرح داده ایم. برای دیدن انواع طرح توجیهی کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه انواع طرح های توجیهی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره کسب و کار کاردوک از طریق شماره 02166418908 تماس بگیرید.

طرح تولید اتصالات پی وی سی | معرفی محصول

اتصالات PVC با کد آیسیک 25201221 از نوعی پلاستیک پلیمری به نام پلی وینیل کلراید به روش قالب‌گیری تزریقی فشاری ساخته شده است. از ویژگی‌های بارز این محصول مقرون به صرفه بودن آن نسبت به سایر لوله‌ها و سفت و محکم بودن آن برای تحمل فشارهای زیاد است. از این محصول برای انتقال مایع و گاز اغلب استفاده می‌شود. این لوله‌ها توانایی انتقال مایعات در دمای کمتر از 140 درجه سانتی‌گراد را دارند. محصولات PVC برای کاربردهای متفاوت مانند انتقال آب آشامیدنی، انتقال گاز، سیستم‌های آبیاری، استفاده در صنایع شیمیایی و… در اشکال گوناگون مانند لوله، اتصالات مخروطی، اتصالات توپی و …  در سایزهای مختلف تولید می‌شوند. اتصالات از طریق سیمان PVC جوش داده می‌شود.

کالا کد آیسیک
اتصالات از يو پي وي سي 2520412607
اتصالات از پي وي سي 2520412344
لوله واتصالات پي وي سي 25201221

برای مشاهده سایر طرح توجیهی صنایع ساختمانی کلیک کنید.

طرح تولید اتصالات پی وی سی | ویژگی‌های محصول

اتصالات PVC بدلیل صاف و صیقلی بودن، جداره داخلی رسوب را به خود نمی‌گیرد و سبب رشد جلبک نمی‌شود. همچنین در برابر مواد مضر همانند اسید و قلیا و وجود میکروارگانیزم‌ها مقاوم هستند. بدلیل افزودنی‌های مناسب در مواد اولیه ساخت این محصولها در برابر اشعه های مضر موجود در هوا همانند ماوراء بنفش و قرمز نیز مقاوم هستند.

نصب و اتصال آن‎ها به یکدیگر در لوله کشی بسیار ساده است. به دلیل کاربرد پی وی سی بعنوان مواد اولیه در ساخت لوله و اتصالات، محصول ساخته شده از خواص هیدرودینامیکی و مقاومت در مقابل سایش و تحمل پذیری بار مناسب برخوردار است. همین ویژگی‌ها طول عمر آن‌ها را بسیار بیشتر می‌کند. یکی دیگر از قابلیت‌های این لوله‌ها مقاومت در مقابل حرارت و دمای پایین است. وزن پایین اتصالات PVC در مقایسه با سایر اتصالات رقیب به عنوان مزیت محسوب می‌شود.

طرح تولید اتصالات پی وی سی | مواد اولیه مورد نیاز

مواد اولیه بکار رفته در تولید اتصالات PVC شامل گرانول، پلی ونیل کلراید مخلوط شده با مستربچ (رنگ دانه ) و پودر میکرونیزه مواد معدنی می‌باشد.

موارد کاربرد اتصالات PVC

لوله و اتصالات پی وی سی در شبکه‌های انتقال گاز و مایعات بخصوص در انتقال فاضلاب صنعتی و خانگی بکار می‎رود. زمانی که تمایل داشته باشید خطوط انتقال نیرو و مخابراتی از بستری خشک و عایق عبور نماید می‌توان از لوله و اتصالات پی وی سی بعنوان فضای پوششی انتقال استفاده نمود.

طرح تولید اتصالات پی وی سی | دانش فنی و فرایند تولید

در فرایند تولید اتصالات همانند ابتدای خط تولید لوله‌های پی وی سی، مواد اولیه پس از پودر شدن کامل و مخلوط شدن در میکسر توسط فیدریا دستگاه مکش از مخزن مواد اولیه به دستگاه تزریق منتقل می‌شود. دستگاه تزریق دارای 2عدد فکی در دو طرف می‌باشد که درون آن‌ها متناسب با ظرفیت و مدل دستگاه تعدادی قالب قرار دارد.

مواد پس از ورود به دستگاه توسط گرما و حرارت ناشی از اصطکاک و المنت‌های موجود در دور سیلندر و ماردون ذوب شده و به درون قالب‌ها تزریق می‌شوند. قالب حاوی محصول تزریقی پس از خنک سازی باز شده و اتصالات از آن به بیرون پرتاپ می‌شوند. این اتصالات بعد از پرداخت و پلیسه گیری و انتقال به بخش بسته‌بندی بر اساس سفارش به بازار عرضه می‌شود.

اتصالات پی وی سی بسته به نوع کاربرد در شبکه لوله کشی قالب‌های متفاوتی دارند. دستگاه‌های تزریق نیز اندازه‌ها و ظرفیت‌های تولید مختلفی دارند که هرچه ظرفیت و کیفیت دستگاه تزریق بیشتر باشد؛ دستگاه بزرگتر، گرانتر و تعداد محصول تولید شده در ساخت قالب می‌تواند بیشتر باشد. شکل دهی لوله برای تبدیل شدن به نر و مادگی، وصل شدن به اتصالات پی وی سی با فشار آن در سیستم شکل‌دهی به کله لوله‌ها به سادگی به فرم دهی قالبی گرم انجام می‌شود. جهت جابجایی قالب دسنگاه‌های ترزیق نیاز به استفاده از جرثقیل جهت جابجایی و باز و بسته کردن قالب‌ها است.

بررسی بازار و رقبا

در کشور تعداد 1417  طرح و واحد تولید انواع اتصالات پلاستیکی، کامپوزیتی، الاستومری از مواد مختلف لاستیک و پلاستیک و رزین همانند پلی اتیلن، پلی پروپیلن، PVC ، پلی کربنات، پلی آمید، فایبرگلاس وجود دارد که با سرمایه گذاری 51259 میلیارد ریال واشتغال اسمی 47900 مشغول به فعالیت می‌باشد که از این تعداد 111 واحد صرفاً به تولید لوله و اتصالات پی وی سی مشغول می‌باشند. با توجه به رشد مصرف داخل و صادرات به کشورهای همسایه تعداد 62طرح‌ درحال احداث صنعتی و تولید لوله و اتصالات پی وی سی در کشور با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد به شرح جداول ذیل موجود است.

 

طرحهای  درحال احداث صنعتی تولید اتصالات پی وی سی  دارای پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد
تعداد پیش بینی سرمایه گذاری میلیارد ریال پیش بینی اشتعال نفر ظرفیت واحد
62 1889 1024 86550 تن

 

سرمایه گذاری مورد نیاز

آمار واحد های تولید  لوله واتصالات پي وي سي  پليكا در کشور در کشور تا پایان 1398
تعداد سرمایه  میلیارد ریال اشتغال ظرفیت واحد
143 2402 2275 113143 تن

 

مشخصات عمومی طرح

ردیف موضوع برآرود واحد
1 زمین  1500 متر مربع
2 زیربنا کل تولیدی ،خدماتی و ستادی ) 755 متر مربع
3 دستگاههای  خرید  داخلی و خارجی 7080 میلیون ریال

 

جدول سرمایه گذاری طرح

ردیف موضوع هزینه ها  (میلیون ریال )
1 سرمایه گذاری ثابت 26834
2 سرمایهگذاری درگردش 3344
3 کل سرمایهگذاری 28778
4 هزینه تولید سالیانه 87606

 

شاخص های مالی

موضوع
نرخ بازده داخلی IRR 9/39درصد
دوره برگشت سرمایه 2/7
درصداستفاده ازظرفيت اسمي درنقطه سربسر: 29/05

 

مزایای اجرای طرح

  1. سودآوری، بازدهی و دوره برگشت مناسب سرمایه­ گذاری
  2. دارای مزیت رقابتی در مقایسه با کالاهای جایگزین شده
  3. مصرف رو به گسترش به عنوان کالای جایگزین اتصالات فلزی
  4. امکان تولید اتصالات متفاوت با سایزهای مختلف در یک خط تولید با تغییر قالب
  5. قابلیت تامین مواد اولیه از طریق پتروشیمی‌های داخل کشور

 

نتایج  مطالعات فنی، اقتصادی و مالی

تحقیقات بازار و ارايه معيارهای محاسبه هر يک از موارد برآورد سرمايه ثابت و در گردش و توضيح پيرامون هزينه‌های ثابت و متغير طرح، پيش‌بينی و قيمت تمام‌شده و همچنين امکان تامین ماشین آلات و مواد اولیه در داخل کشور و بررسی مهم‌ترين شاخص‌های مالی و اقتصادی طرح با محاسبات مالی که از نرم‌افزار Comfar III Expert استخراج شده وضعيت قابل قبولی را به لحاظ مالی برای تولید اتصالات نشان می‌دهد.

جهت اخذ مجوزهای تولید این محصول و تامین زیرساخت براساس پلان‌های مهندسی تولید استاندارد و صادرات محور می‌توانید در تمامی مراحل انجام کار از زمان بررسی ایده تا پیاده سازی و زمان بهره‌برداری از مشاوران و کارشناسان خبره و باتجربه کاردوک کمک بگیرید.

خدمات مرکز مشاوره کسب و کار کاردوک

کارشناسان کاردوک با بررسی همه جانبه و تجربه چندین ساله به شما در زمینه‌های مطالعه بازار، ایده‌های سرمایه گذاری، نوشتن طرح توجیهی، اخذ مجوزهای لازم، خرید ماشین آلات، عارضه یابی و غیره خدمات ارائه می‌دهند. در صورتی که سفارش طرح و یا انجام پروژه خود را به کاردوک بسپارید، مشاوره رایگان خواهد بود.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه انواع طرح های توجیهی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره کسب و کار کاردوک از طریق شماره 02166418908 تماس بگیرید.

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود

دریافت مشاوره