دسته‌بندی نشده

بهترین راه پس انداز ماهانه با درآمد کم

پس انداز کردن یکی از راه‌های ایجاد امنیت برای هر کسی است. شاید عجیب به نظر برسد، اما هستند آدم‌هایی با درآمد بالا که در آخر ماه باز هم برای مخارج‌شان با کمبود نقدینگی مواجه می‌شوند. بنابراین توجه به پس‌انداز برای هر کس با هر درآمدی واجب است. برای آن که بتوانید مقداری پول در آخر هر ماه کنار بگذارید، نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارید. رفاه بیشتر، احساس امنیت، آسودگی خیال، قدرت خرید و… از جمله اهداف کلی است که می‌توانید برای پس انداز خود تعیین کنید. شاید با خود بگویید “با این درآمد ناچیز هرگز نمی‌توانم به خواسته‌هایم برسم”، اما خوب است بدانید بسیاری از افراد موفق توانسته‌اند با پس انداز خود به ایده‌هایشان پر و بال دهند. در ادامه بهترین روش‌های پس انداز کردن حتی با درآمد کم را شرح داده‌ایم.

 

برای دریافت مشاوره کسب و کار از مرکز کاردوک می توانید با شماره 02166418908 تماس بگیرید.

 

بهترین روش های پس انداز کردن

یکی از بهترین راه های مدیریت پول، پس انداز کردن است. استفاده از روش های پس انداز جهت به کارگیری منابع مالی در سرمایه گذاری‌های کوتاه مدت و زودبازده نیز مفید هست. به علاوه با پس اندازهای خود (هر چند ناچیز) می‌توانید در یک بازه زمانی تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید. اما در نظر داشته باشید که پس انداز کردن در یک خانواده مختص یک فرد نیست، بلکه تمام اعضای خانواده باید برای به تحقق رسیدن اهداف پس انداز تلاش کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین روش‌های پس انداز کردن را مرور کنیم. برای اطلاع از بهترین راه های کسب درآمد و کار با سرمایه کم کلیک کنید.

1- در قدم اول مخارج و منابع مالی را مشخص کنید

همانطور که بیان شد، شما برای دخل و خرج‌تان باید برنامه داشته باشید. برای این کار لازم است بودجه بندی کنید. برآورد کنید چه مقدار عایدی دارید، سپس خرج‌های قابل پیش بینی خود را معین کنید. برای دقیق‌تر شدن برنامه، جدولی تهیه کنید و هزینه‌ها را یادداشت نمایید. با مشخص شدن هزینه‌ها بهتر می‌توانید از خرج‌های غیرضروری جلوگیری کنید.

در جدول خود هزینه‌های اجاره خانه، قبوض (برق، آب، گاز)، بیمه، کلاس‌های آموزشی، رفت و آمد، خوراک، تفریح، پوشاک و… را مشخص کنید. مسلما کسانی که درآمد کمی دارند، نمی‌توانند در یک بازه زمانی برای همه هزینه‌های گفته شده بودجه تعیین کنند. پس برای آن‌ها اولویت بندی کنید، برای مثال در یک دوره پوشاک تهیه کنید و از زمانی که برای خرید خود می‌گذرانید لذت ببرید و در دوره بعدی آن بودجه را به تفریح خود اختصاص دهید.

2- پس انداز کردن | هزینه های رفت آمد را کاهش دهید

استفاده از وسیله نقلیه چه شخصی و چه عمومی برای شما هزینه‌های گرافی به وجود می‌آورد. پس تا جایی که می‌توانید از رفت و آمدهای غیرضروری خودداری کنید. در زمان‌هایی که ترافیک نیست از وسیله نقلیه‌تان استفاده کنید، اینگونه هزینه سوخت و اصطحلاک ماشین‌تان نیز کاهش می‌یابد.

همچنین می‌توانید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی مثل مترو هم زودتر به مقصدتان برسید و هم در هزینه پارکینگ صرفه جویی کنید. یکی دیگر از روش‌های کاهش هزینه حمل و نقل انتخاب مقاصد نزدیک به محل زندگی است؛ شما می‌توانید محل کار، مرکز خرید و مدرسه بچه‌ها را نزدیک به محل زندگی خود انتخاب کنید، اگر صرف زمان و انرژی برای دسترسی به این مقاصد بیش از میزان هزینه مالی آن است، شاید زمان آن رسیده تغییری در وضعیت زندگی خود ایجاد بکنید.

3- حساب پس انداز خود را جدا کنید

با جدا کردن حساب پس اندازتان، تا آخر دوره مطمئن خواهید بود که مقدار پول در نظر گرفته شده برای پس انداز از هزینه‌های دیگرتان جداست. با این کار در واقع خود را مجبور کرده‌اید تا کمی سختی را به جان خریده و طبق برنامه عمل کنید.

4- پس انداز کردن | در فصل تخفیفات خرید کنید

همه ما اصطلاح “نوبر شه” را شنیده‌ایم. بسیاری از کالاها در ابتدای فصل و یا در اولین تولیدات گران‌تر هستنند. می‌توانید همین کالاها را در زمان دیگر ارزان‌تر خریداری کنید. با خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای حتی برای خرید خوراک خانواده تخفیفات بگیرید. این گونه می‌توانید از بودجه پوشاک و خوراک خود برای پس انداز برداشت کنید.

5- از بیمه درمانی استفاده کنید

قوانین مربوط به بیمه‌ها و بیمارستان‌های طرف قرار داد بیمه خود را از قبل شناسایی کنید. این گونه در زمان‌های اورژانسی می‌دانید که به کجا باید مراجعه کنید. بابت بیمه‌تان هزینه پرداخته‌اید، پس باید در زمان‌های مورد نیاز از آن استفاده کنید.

6- پس انداز کردن | خدمات رایگان دریافت کنید

بسیاری از مراکز تازه تاسیس جهت بازاریابی خدمات رایگان ارائه می‌دهند. می‌توانید از این خدمات در فرصت مناسب استفاده کنید. یکی دیگر از خدماتی که در هر زمانی می‌توانید رایگان استفاده کنید، خدمات آرایشی و پیرایشی است که توسط آموزشگاه‌های زیبایی ارائه می‌شود. در این آموزشگاه‌ها هنرجویان به دنبال مدل برای کار خود هستند. می‌توانید با یافتن این آموزشگاه‌ها از هزینه های زیبایی خود بکاهید.

7- سفر با نرخ ارزان

اگر اهل گشت و گذار هستید، لازم نیست سال‌ها کار کنید تا به آرزوهایتان برسید. می‌توانید با هزینه‌های بسیار پایین به مناطق گردشگری زیادی بروید. یکی از ساده‌ترین راه ها استفاده از تورهای لحظه آخر و بلیط های چارتری است. اما اگر انقدر هم نمی‌خواهید هزینه کنید، انتخاب‌های دیگری هم دارید. این روزها کوله گردی، سفر با ماشین و یک چادر خواب، تعویض خانه با شخصی در شهری دیگر و… بسیار رایج شده‌اند. شما هم می‌توانید برای کسب تجربه‌های جدید آن‌ها را امتحان کنید.

8- پس انداز کردن | خرج خود را مدیریت کنید

برداشتن مبلغی معین از حساب و مشخص کردن سقف هزینه برای یک دوره زمانی به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر حساب‌تان را کنترل کنید. در این روش باید از موجودی حساب خود دائم اطلاع داشته باشید، پس بهتر می‌توانید طی روز هزینه‌های غیرضروری خودتان را شناسایی و حذف نمایید.

9- ارزان خریدن همیشه هم خوب نیست

حتما این جمله معروف را شنیده اید که “انقدر پولدار نیستم که جنس ارزان بخرم”، این جمله به کیفیت و ماندگاری اجناس اشاره دارد. فرض کنید ماشین لباسشویی با قیمت 3میلیون تومانی برای شما 3 سال مفید کار می‌کند، اما بعد از این مدت باید هر سال برای تعمیر آن هزینه کنید. در حالی که از همان ابتدا کافی بود با کمی هزینه بیشتر ماشین لباسشویی با کیفیت بالاتر خریداری نمایید.

10- برخی محصولات را اجاره کنید

می‌توانید برای پس انداز کردن ، اجناسی که تنها یکبار استفاده می‌شوند را اجاره نمایید. لباس عروس یکی از رایج‌ترین این اجناس است. اما اقلام دیگری مثل کتاب، فیلم، ظروف مجلسی، لباس‌های مجلسی و… را نیز می‌توانید اجاره کنید. برای این منظور سایت‌ها و راه‌های ارتباطی مختلفی جهت ارتباط متقاضیان و ارائه کنندگان به وجود آمده است.

11- از آن چه که دارید مراقبت کنید

پس انداز کردن همیشه به معنای کنار گذاشتن نقدینگی نیست. تمام اجناسی که در منزل دارید، سرمایه‌های شما هستند. پس برای نگهداری هر آن چه که دارید کوشا باشید. هر چه بهتر از اسباب خود نگهداری کنید، طول عمر آن‌ها بیشتر شده و هزینه کمتری صرف تعمیر و یا جایگزینی‌شان می‌پردازید.

12- همیشه بدانید چقدر پول دارید

برای آن که بتوانید پس انداز کنید بهتر است همیشه از حساب خود اطلاع داشته باشید. این کار باعث می‌شود از خرج‌های بیهوده جلوگیری کنید. خیلی اوقات با دیدن اجناس ارزان وسوسه به خرید می‌شوید، با آگاهی از مانده حساب خود همیشه به یاد دارید که با پرهیز از خریدهای بیهوده می‌توانید مانع هزینه‌های گراف شوید.

13- یاد بگیرید و نایستید

برای آن که بتوانید پیشرفت کنید، علاوه بر داشتن جیب پر پول نیاز به آگاهی و اطلاعات کافی جهت بیشتر کردن سرمایه‌تان را دارید. پس دائم برای بزرگ‌تر کردن حساب‌تان، از سرمایه گذاری‌ها و بازاریابی‌ها اطلاع کسب کنید، هرگز بدون اندیشه سرمایه خود را هر چند اندک در جایی که اطلاعی از نتیجه آن ندارید، سرمایه گذاری نکنید. با این اقدامات می‌توانید جلوی ضررهای پیشرو را بگیرید.

انواع روش های پس انداز کردن پول

تورم سالانه و بالا رفتن قیمت‌ها خود باعث عدم امینت شغلی است. برای کاهش استرس ناشی از این جریاناتِ روزانه، پس انداز اهمیت زیادی دارد. با پس انداز کردن می‌توانید از ثبات مالی خود و خانواده‌تان اطمینان حاصل کنید. در ادامه سه روش پس انداز اصلی را شرح داده‌ایم. شما می‌توانید با دریافت مشاوره از کارشناسان مرکز کاردوک از بهترین روش‌های درآمدزایی با سرمایه کم آشنا می‌شوید.

حساب پس انداز برای بازنشستگی

برای دوران پیری هر چقدر زودتر دست بجنبانید، بهتر است. فکر نکنید همیشه جوان می‌مانید و می‌توانید در مکان های مختلفی تجربه کسب کنید. با پرداخت بیمه و سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت استقلال خود را در سال‌ها پیری نیز تضمین کنید.

حساب پس انداز اضطراری

یک بخش از درآمد خود را به حسابی جهت کارهای ضروری واریز کنید. این بخش از پول شما باید قابل دسترس باشد. از این پول در مواقع اورژانسی می‌توانید استفاده کنید.

حساب پس انداز شخصی

هر کس در زندگی خواسته‌هایی دارد که با رسیدن به آن‌ها، انگیزه و شادابی لازم جهت ادامه راه و پیشرفت را باز می‌یابد. شما هم برای رسیدن به خواسته‌های کوچک و بزرگ خود پس انداز داشته باشید. با این پس انداز خود در بازه‌های زمانی مختلف می‌توانید بدون در نظر گرفتن امنیت مالی خود بی محابا برای علایق‌تان خرج نمایید.

پس انداز در بانک ها و دیگر بنگاه های مالی

حتما شما هم اصطلاح “پول پول می آورد” را شنیده‌اید؛ یکی از راه های افزایش مانده حساب استفاده از بازار پول برای به دست آوردن نقدینگی و سود بیشتر است. حساب‌های بلند مدت، بورس اوراق بهادار، مشارکت و… از جمله راه‌های افزایش مانده حساب با استفاده از خود پول است. می‌توانید با دریافت مشاوره از کارشناسان مرکز کاردوک از بهترین روش های پس انداز و استفاده مفید از پس اندازهای هر چند ناچیز خود بهره مند شوید.

سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها

یکی از جدیدترین راه های افزایش پس‌انداز با خود پول، خرید رمز ارزها و سرمایه گذاری در این بازار است. با دریافت مشاوره سرمایه گذاری ارز دیجیتال کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره می توانید با شماره 02166418908 تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره