طرح توجیهیطرح توجیهی صنعتی

سامانه امور مالیاتی کشور www.intamedia.ir

سامانه امور مالیاتی کشور به منظور تسریع امور مربوط به مالیات‌های اشخاص حقیقی و حقوقی و ارگان‌های دولتی تاسیس شده است. به کمک اینترنت و طراحی سایت‌های مالیاتی دیگر نیازی به مراجعه حضوری و اتلاف وقت و اوراق نیست. موعدیان با وارد شدن به سامانه های مربوطه می‌توانند جهت تشکیل پرونده، پیگیری و ارسال برگه‌های مالیاتی اقدام کنند. در ادامه برای آشنایی بیشتر با این سامانه توضیحات تکمیلی ارائه شده است.

برای دریافت مشاوره در زمینه امور مالیاتی از مرکز مشاوره کسب و کار کاردوک می توانید با شماره 02166418908 تماس بگیرید.

سامانه امور مالیاتی چیست و در چه سالی تاسیس شد؟

در سال ۱۳۸۱ سازمان امور مالیاتی به منظور ارتقا نظام مالیاتی کشور افتتاح گردید. این سازمان وظایف متعددی دارد. از جمله وظایف این سازمان می‌توان به دریافت قبوض مالیاتی از اشخاص حقیقی و حقوقی، استعلام بدهی مالیاتی افراد و مواردی از این قبیل اشاره نمود. این سازمان نیز مانند دیگر سازمان‌های دولتی در سال ۱۳۹۵ اقدام به تاسیس سامانه‌ای با عنوان سامانه امور مالیاتی نمود.

این سامانه به منظور انجام امور مالیاتی این به صورت اینترنتی راه اندازی شد. در حال حاضر افراد می‌توانند امور مالیاتی از قبیل پرداخت بدهی مالیاتی، ارسال اظهار نامه مالیاتی و…. را با استفاده از این سامانه به انجام برسانند.

با تاسیس سامانه امور مالیاتی توسط این سازمان حجم درخواست‌ها و پرونده‌هایی که به ادارات مالیاتی سراسر کشور ارسال می‌شد بسیار کاهش یافت. این به این دلیل است که مردم با کمک‌ این سامانه امور مالیاتی خود را به صورت غیرحضوری انجام می‌دهند و به ادارات رجوع نمی‌کنند. آدرس سامانه امور مالیاتی intamedia.ir می‌باشد. برای استفاده از این سامانه باید این عبارت را در مرورگر خود سرچ کنید و وارد سایت شوید. پس از ورود به سایت می توانید از خدمات آن به صورت  آنلاین استفاده کنید. برای دریافت کد اقتصادی کلیک کنید.

خدمات سامانه امور مالیاتی

سامانه امورمالیاتی خدمات مختلفی را به افراد ارائه می‌کند. این سامانه با خدمات ارزشمندی که به کاربران ارائه می‌دهد از اتلاف وقت نیز جلوگیری می‌کند. در زیر مهم‌ترین خدمات سامانه امورمالیاتی کشور را نام برده‌ایم:

  • ثبت نام و دسترسی به پرونده‌های مالیاتی
  • پیش ثبت نام به صورت الکترونیکی
  • درخواست ابلاغ الکترونیکی
  • خلاصه پرونده الکترونیکی و مشاهده پرونده در سایت
  • ثبت اظهار نامه‌های مالیاتی به صورت الکترونیکی
  • صورت معاملات فصلی الکترونیکی
  • ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده توسط مشمولان
  • اظهارنامه عملکرد افراد حقوقی
  • اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی

مزایای استفاده از سامانه امور مالیاتی برای کاربران

استفاده از سامانه امورمالیاتی مزایای بی‌شماری را برای کاربران به همراه خواهد داشت. در زیر چند مورد از مهم‌ترین مزایای استفاده از این سامانه را برای‌تان شرح داده‌ایم:

جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه

با استفاده از این سامانه نیاز به مراجعه حضوری به ادارات مالیاتی نخواهید داشت. از این رو هم در وقت خود صرفه جویی می‌کنید و هم برخی هزینه‌ها را برای رفت و آمد پرداخت نخواهید کرد.

انجام امور مالیاتی در مدت زمان سریع‌تر

از زمان راه اندازی این سامانه پرونده‌های مالیاتی ارسالی به ادارات بسیار کاهش یافته است. از این رو اگر از این سامانه استفاده کنید در مدت زمان کمتری به نتیجه خواهید رسید و درخواست‌تان سریع‌تر مورد برسی قرار می‌گیرد.

عدم نیاز به گرفتن نوبت

اگر بخواهید به صورت حضوری به سازمان امورمالیاتی رجوع کنید باید وقت بگیرید و در نوبت بایستید. اما با استفاده از این سامانه می‌توانید بدون دریافت نوبت امورمالیاتی خود را در چند دقیقه انجام دهید.

برای دریافت مشاوره در زمینه امور مالیاتی از کارشناسان کاردوک می توانید با شماره 02166418908 تماس بگیرید.

سوالات متدوال

آیا می توان قبوض مالیاتی خود را از طریق سامانه امورمالیاتی کشور پرداخت نمود؟

بله می‌توانید با رجوع به این سامانه در چند دقیقه قبوض مالیاتی خود را پرداخت نمایید.

سامانه امور مالیاتی در چه سالی راه اندازی شد؟

این سامانه در سال ۱۳۹۵راه اندازی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
دریافت مشاوره