قانونی شدن صدور مجوز استخراج بیت کوین و رمز ارزها

0

براساس مصوبه مصوبه هیئت محترم وزیران وزارت و سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها از تاریخ ۲۲ آبانماه سال ۱۳۹۸ مجاز به صدور جواز تاسیس و پروانه بهربرداری برای فعالیت استخراج رمزارز شدند برای اشخاص حقیقی و حقوقی شدند از طریق سامانه بهین شدند. برای ثبت نام در سامانه بهین یاب کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه بیت کوین می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره کاردوک از طریق شماره 02166418908 تماس بگیرید.

 

ماینینگ وماینر چیست؟

فعالیت استخراج رمزارزیا ماینینگ عملیات استقرار تجهیزاتی و دستگاههایی است که بکار پیچیده رمز نگاری کامپیوتری با قابلیت پردازش های گرافیکی می باشد این دستگاههای استخراج رمزارزهای مجازی که ماینر نام دارند قابلیت استخراج و تولید فرآورده های پردازشی رمزنگاری شده (رمزارز) را دارا می باشند و بسته به نوع، مدل و ظرفیت پردازش اطلاعات بر حسب تراهش (TH)برای صاحب کسب و کار می توانند ارز مجازی تولید کنند.این فعالیت تا قبل از این تاریخ دستورالعمل مشخص بعنوان یک کسب و کار نداشته و برای اولین بار است که فرایند صدور مجوز برای این فعالیت تهیه و ابلاغ شده است. برای اطلاع از وضعیت دارندگان دستگاه های ماینر کلیک کنید.

فرایند صدور مجوز استخراج رمز ارزها

متفاضیان اخذ این مجوز می توانند از طریق سامانه بهین یاب ضمن دریافت شناسه کسب وکار مجوز فعالیت قانونی دریافت نمایند مکان استقرار واحد استخراج کننده رمزارز مشمول ضوابط استقرار واحدهای صنعتی بوده و در شهرکها و نواحی صنعتی مصوب و یا مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی و نیروگاهها امکان پذیر است و شامل محدودیت محدوده (۱۲۰) کیلومتری شهر تهران، (۵۰) کیلومتری شهر اصفهان و (۳۰) کیلومتری مراکز سایر استانها نمی باشند. برای واحدهای خارج از شهرکها و نواحی صنعتی، ارائه قرارداد اجاره منعقده در دفاتر اسناد رسمی الزامی است و در شهرکها و نواحی صنعتی منوط به موافقت شرکت شهرکهای صنعتی استان خواهد بود.

مطابق دستورالعمل صدورمجوز برای متقاضیانی که جمع توان برق مصرفی تجهیزات استخراج رمزارز آنها کمتر از ۲۵۰ کیلووات ولت آمپر) باشد، ممنوع است مدت اعتبار جواز تاسیس شش ماهه و اعتبار پروانه بهره برداری برای فعالیت استخراج رمزارز یک سال است و با ارائه گزارش عملکرد از سوی متقاضی و نظارت سازمان قابل تمدید است. جهت درخواست مجوز استخراج بیت کوین کلیک کنید.

رعایت ضوابط مربوط به برچسب انرژی و استانداردهای کیفیت توان الکترونیکی و استانداردهای فناورانه مرتبط برای تولید و واردات تجهیزات فرآورده های پردازش رمزنگاری شده (ماینینگ) در صورت ابلاغ از سوی مراجع ذیربط از جمله سازمان ملی استاندارد الزامی است مهندسی مشاورین کاردوک آماده راهنمایی دقیق تر و مشاور در زمینه طراحی واجرای طرحهای و مراکز تولید وتوزیع ارزهای مجاز می‌باشند. جهت سفارش طرح توجیهی بیت کوین کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه بیت کوین می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره کسب و کار کاردوک از طریق شماره 02166418908 تماس بگیرید.

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نمی شود

دریافت مشاوره